Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Olanaklar & Hizmetlerimiz

Olanaklar & Hizmetlerimiz

İda Natura Kazdağları Butik Otel olarak siz değerli konuklarımıza sunduğumuz olanaklarımızın bazılarını bu sayfada görebilirsiniz. Ek olarak merak ettiğiniz ya da bizim atladığımız kısımlar olabileceği için de lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Kazdağları & Oksijen Cenneti

Kazdağları; doğal güzellikleri, tarihi değeri, manzara seyri, fauna ve flora zenginliği ve bol su kaynakları ile Ege Bölgesi’nin yer yüzü cennetlerinden biridir. Anadolu’nun kuzeybatısında bulunan Kazdağları, Biga yarımadasının en yüksek dağıdır. Ege ve Marmara Bölgelerini birbirinden ayırır, tam yeri ise Çanakkale ve Balıkesir sınırları içindedir. Kazdağları, bereketli toprakları, sulak alanları, yer üstü ve yer altı zenginlikleri, uygun iklim koşullarından dolayı birçok medeniyetin gözdesi olmuş, üzerinde savaşlar yapılmış ve büyük tahribatlara maruz kalmıştır. Tarih boyunca çekici bir bölge olmasından dolayı fazlaca göç almıştır. Bu iki yönlü hareketten dolayı da bölgede çok kültürlü bir yapı oluşmuştur.

Tuz Odası Hizmetimiz

Avrupa’da tuz terapisi, 19. yüzyılda popülerlik kazanmaya başlamıştır. Polonya’da ki tuz sanayicileri, yerin 300 metre altında çalışmalarına rağmen tuz yataklarında çalışan madencilerin hiç birinde zatürre ve astım gibi akciğer hastalıklarının görülmediğini fark etmiştir. Bu gözlemin sonucunda, bu gün dünyanın heryerinde tuz terapisi uygulaması için pek çok spa kurulmuştur. Otelimizde da, Avrupa standartlarında bir tuz odası bulunmaktadır . Ziyaretçilerimiz, pekçok rahatsızlıkları için bu odamızda terapi almakta ve gayet başarılı sonuçlar gözlemlenmektedir.

4 Hedefe Etki…

Tuz Odası 4 hedefe etki eder:

 1. Akciğerlerin ve solunum yollarının temizlenmesi
 2. Cildin yenilenmesi
 3. Antioksidan ve anti-aging
 4. Kardiyovaskülar sisteme destek

Kazdağları nın eteğinde Doğayla baş başa Özel Mitolojik 12 odalı otelimizde 25 m2 lik oda A krıstal tuzla kaplanarak Tuz odası terapi seanslarına yapılmaktadır.

Yurt dışında astım, bronşit, egzama, sedef, kronik kulak burun boğaz hastalıkları ile uykusuzluk ve stres gibi sorunların giderilmesinde alternatif yöntem olarak

kullanıldığı bilinen “tuz odaları”, ülkemizde spalarda yerini almaya başladı. Tuz odaları dünyada hızla yangınlaşıyor. ABD, Kanada, Almanya, İngiltere,

Finlandiya, Norveç ve Polonya’da otellerde, hastanelerde, kreşlerde ve bağımsız alanlarda 400 civarında tuz odası olduğu biliniyor.

Tuz odasına günlük elbiselerle ayakkabısız ve parfüm kullanılmadan girildiğini, terapi sırasında elbiselere tuz birikmesini ve elbiselerden toz çıkmasını önlemek için tek kullanımlık koruyucu önlükler, ayaklara galoş giyildiğini, terapi süresince çalan terapi müziği, nefes egzersizi ve loş ortamın kişinin rahatlamasına yardımcı olduğunu degerlendirilmektedir. Hiç bir yan etkisi bulunmayan tuz odalarına 0-7 yaş grubu 20 dakika, 7 yaş üstü 40 dakika seanslara girebilmektedir.

Günün birinde bugün kapali alanlardaki sicaklik ve nemliligi düzenledigimiz gibi iyon seviyesini de düzenleme ihtiyacinda olacagiz. (Dr.Krueger) *

A Kristali Tuzundaki Eksi iyonlar havanin vitaminleridir. (Dr.E.R.Holiday)

A Kristali Tuzu ile elde edilen Eksi iyonlar çok aci çeken hastalari sakinlestirdi. (Dr.Komblueh)

Dogal A Kristali Tuzundaki Eksi iyonlar yaniklari daha çabuk kurutup daha az yara iziyle daha çabuk iyilestirir. (Dr.Robert McGowan)

Eksi iyonlar hacmi daha fazla daha genis hücre çekirdegi yaparlar ve oksijeni çekmek ve kullanmak için kapasitemizi gelistirirler. (D.R. Gualaterotti… Milan Üniversitesi)

A Kristali Tuzundaki Iyonlastirma hava yoluyla tasinan alerjilere duyarli olanlari olumlu yönde etkiler. (Dr. Albert. P. Krueger & Dr. Richard F. Smith (Kaliforniya Üniversitesi )

A Kristali Tuzunun Bilinmeyen Mucizeleri

 • A Kristali Tuzu dogal ve etkili bir antihistaminiktir. Astim tedavisinde kullanilir.
 • A Kristali Tuzu vücutta sitresi azaltan bir ögedir.
 • Beyin hücrelerinden asit fazlasinin çikarilmasini saglar.
 • Böbreklerdeki asitin temizlenmesini saglar. Vücutta yeterli tuz olmazsa asitlik giderek artar.
 • Duygusal ve ruhsal sorunlarin tedavisinde kullanilir.(lityum)
 • Tuzlu su, dogal antioksidan görevlerini yapar ve vücudu zehirli atiklardan temizler.
 • Tuz, kas sikliginin ve gücünün korunmasini saglar.
 • Düzensiz kalp ritmini dengeler, tansiyonu düzenler.
 • Uyku düzenini saglar uykuyu düzenler. horlamayi önler.
 • Diyabetik tedavisinde gerekli bir ögedir.
 • Vücut hücrelerinde, hidroelektrik enerji üretimini saglar.
 • Dogumdan ölüme kadar sinir hücrelerinde bilgi ve iletisimi saglar.
 • Besinlerin bagirsaklarda emilimini saglar.
 • Özellikle astim anfizem ve kistik fibröz vakalarinda akcigerleri mukoz salgidan ve yapiskan balgamdan korur.
 • Dil üzerine konan tuz geçmek bilmeyen kuru öksürügü tedavi eder.
 • Bogazda balgam toplanmasini ve sinüs tukanikligini giderir.
 • Gut ve guta bagli artritin önlenmesini saglar.
 • Uykuda agizdan çikan asiri tükürük salgisina engel olur. Asiri tükürük salgisi vücuttaki tuz yetersizliginin göstergesidir
 • Kaslardaki kramplarin giderilmesini saglar.
 • Osteoporoz, su ve tuz yetersizligi sonucudur.
 • Tuz kemik yapisinin saglamligi için gereklidir.
 • Tuz, serotonin ve melatonin salgilanmasina neden oldugu için özgüvenimizi artirir ve kendinizi daha çok begenmenizi saglar
 • Libidonun korunmasina yardimci olur. (libido=insana yasama gücü veren enerji)
 • Tuz çene sarkmasini önler.
 • Tuz bacaklarda ve uylukta damarlarin genislemesine ve örümcek agina benzer damar aglarinin olusumuna engel olur.

A Kristali Tuzunda yaklasik 84 mineral vardir. Insanin vücudu bunlarin bir kismina eser miktarda gereksinim duyar. Günümüz sofra tuzlarinin içinden bu yararli mineraller çikarilir ve toz halinde kalmasi için, içine alüminyum silikat katilir. Alüminyumun sinir sistemi üzerinde toksik etkisi vardir. Alzheimer hastaliginin baslica sebeplerinden birisi bu alüminyumdur.

Keyifli Jeep Safari Turları

Kazdağı Jeep Safari Turu- Kirse Alanı- Treekking Turu

Güzergah Zeytinli Beldesi,Mehmet Alan Köyü, Deliktaş, Orman gözetleme Kulesi, Kirse Alanı.

Gezi Programı

Sabah 10:00 da Kazdağları ida Natura Otel Önünden Jeeplerimize binip Zeytinli beldesi, Mehmetalan Köyü içerisinden geçerek Kirse alanına doğru yola çıkıyoruz. Alana geldiğimizde Jipten inip rehberimizle birlikte dağ içerisinde yürüyüşümüze başlıyoruz. Öğle yemeğimizi su kenarında kamp alanında yiyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra yüzme molası veriyoruz. Serinledikten sonra yürüyüşümüzü tamamlayarak Akçay istikametine doğru geri dönüyoruz.

Kazdağı Jeep Safari Turu – Sarıkız Turu

Güzergah

Zeytinli Beldesi, Mehmetalan Köyü, Milli Park, Orman Yangın Gözetleme Noktası, Tozlu Yayla, Sarıkız Zirve.(1784 m.),Dönüş. Zeytinli de çay ikramı.

Gezi Programı

Sabah 10:00 da Kazdağları ida Natura Otel Önünden Jeeplerimize binip ilk durak noktamız Kazdağı Milli Parkı tanıtım merkezine gidiyoruz. Burda Kazdağıyla ilgili tanıtıcı Slaytı izledikten sonra. Milli Park giriş kapısına doğru yolumuza devam ediyoruz. Giriş kapısında giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra milli park alanına giriyoruz. Aracımızla yaklaşık 25 km boyunca tırmanışa geçiyoruz. Belli noktalarda yürüyüş ve manzara seyri için duruyoruz.Sırasıyla ilk durak noktamız Yayla çeşme de çevreyi geziyoruz. Burda Dağ Suyu içiyoruz. Kapı Mevkii ikinci durak noktamız güzel bir seyir noktası hatıra fotoğraflarımızı çekip diğer bir seyir noktası olan Orman Yangın Gözetleme Kulesine doğru yolumuza devam ediyoruz.Sarp Kayalıkların üstüne kurulu kuş bakışı Dağa Hakim olan bu noktada Bulutların içinde dahi kalabilirsiniz. Bu değişik ortamda Fotoğraflarımızı çektikten sonra Tozlu yaylayı geçerek Sarıkız Zirve noktasına ulaşıyoruz.

Kazdağı Jeep Safari Turu – Şahindere Kanyonu

Güzergah

Avcılar Köyü, Milli park girişi, Kışla Dağı, Dereçatı,Öğle Yemeği, Düden Alanı,Dönüş..

Gezi Programı

Sabah 10:00 da Kazdağları ida Natura Otel Önünden Avcılar köyü’ne doğru yola çıkıyoruz köy içerisinden geçerek.Milli Park giriş kapısına geliyoruz.

Giriş işlemlerimizin ardından milli park alanına giriyoruz. Çam ağaçlarının adeta doğal bir şemsiye oluşturduğu yolda Dereçatı, Düden alanı bölgelerine varıp bu bölgelerde rehber eşliğinde dağ içeriside yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Şahindere Kanyonu Dünya da Alplerden sonra oksijenin en fazla olduğu ikinci bölgedir. Kanyon içerisinde yürüyüşümüzden sonra öğle yemeğimizde sizler için hazırladığımız Kumanyalarımızla yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından seyir noktalarından fotoğraflarımızı çektikten sonra dönüşe geçiyoruz.

Kazdağı Jeep Safari Turu – Şelaleler Turu

Güzergah

Hasan Boğuldu&Sütüven Şelalesi, Pınarbaşı (Öğle Yemeği), Tahtakuşlar Köyü Alibey Kudar Etnografya Müzesi, Mıhlı Karabüvet Şelalesi (yüzme molası), Adatepe

Köyü&Zeus Altarı, Adatepe Zeytinyağ Müzesi ve dönüş

Gezi Programı

Sabah 10:00 da Kazdağları ida Natura Otel Önünden Jeeplerimize binip ilk durak noktamız Kazdağı Milli Parkı içinde yer alan Hasanboğuldu’ya gidiyoruz.

Burada filmlere konu olan Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini rehberimizden dinliyorsunuz. İsteyen cesaretli misafirlerimiz Sütüven Şelalesinin altında yüzebilirler. Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesini gezdikten sonra Öğle yemeği için Pınarbaşına gidiyoruz. Doğa içerinde su kenarında güzel bir ortamda öğle yemeğimizi yedikten sonra. Emekli Öğretmenimiz Alibey Kudar tarafından yapılan Tahtakuşlar Köyü Özel Etnografya müzesine doğru yola koyuluyoruz. Müze’yi gezdikten sonra yüzme molamızı vermek için Çanakkale Sınırları içerinde yer alan Mıhlı Karabüvet Şelalesine gidiyoruz.18 mt. Derinliğe sahip şelalede yüzebilir fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

Kazdağlarında Bisiklet Turları

Kazdağları ida Natura Butik Otel bünyesinde bulunan ücretsiz bisikletlerimiz ile toprak yolu,dağ yolu, köy içerisinde kullanabilirsiniz..Hemde günün her saatinde…

Trekking Turu

Kazdağları ida Natura Butik Otel’e 3KM mesafede bulunan Hasanboğuldu Sütüven Şelalesine ücretsiz rehberlik hizmeti ile yürüyebilir ayrıca pazar günleri Kazdağları Bölgesinde ve çevresinde çeşitli güzergahlarda gruplarla yürüyüşlerimize katılabilirsiniz.

Meditasyon Seansları ve Yoga

Kazdağlarında Meditasyon & Yoga yaparak doğanın huzurlu ve yeşil dolu ortamında sessiz ve sakin bir ortamda kafanızı dinleyerek huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Termal & Spa

Kazdağların’da bulunan Otelimize 3 KM mesafede bulunan hattuşa termal resort Spa hizmetlerinden günübirlik indirimli olarak faydalanabilirsiniz.

Toplantı Odaları

“İda” Toplantı salonu, 20 katılımcı kapasitesi ile, konuklarımıza hizmet verecek olan her türlü teknik donanıma sahiptir. Projeksiyon, ses sistemi vb… gereçler, kullanıma hazır olarak sunulmaktadır. Toplantı salonu, doğa ve oksijenle içiçe, beyin fırtınası yapmak, panel, söyleşi, seminer vb. çalışmaları gerçeleştirmek için, teknik ve ideal bir ortama sahiptir. Ayrıca, sosyal, kültürel, eğitim ve turizm içerikli çalışmalar için; yöremizde hizmet vermekte olan resmi ve sivil toplum kuruluşlarının ücretsiz olarak hizmetindedir. Bu gibi talepleriniz için lütfen daha önceden randevu talep ediniz.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?