Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Ülkemizde Yeteri Kadar Değer Görmeyen 10 Yer

Ülkemizde Yeteri Kadar Değer Görmeyen 10 Yer

Kazdağları, Sütüven Şelalesi, Hasanboğuldu, Kazdağları Milli Parkı... Ülkemizde yeteri kadar değer görmeyen birçok yer var. Gelin birlikte bakalım mı bu yerlere?
Ülkemizde Yeteri Kadar Değer Görmeyen 10 Yer

Ülkemiz tarihi ve kültürel zenginlikleri olduğu kadar doğal güzelliklerine de sahip değeri bilinmesi gereken bir coğrafi konumda yer alır. Bu coğrafi konum çeşitli olumlu katkılarda bulunur ülkemizin turizm sektörüne. İllerimiz ve vatandaşlarımız bulundukları yerleri insanlarımıza ve dünyamıza anlatmak, tanıtmak isterler. Bunun içinde çeşitli metotlar izlerler ancak bir kısım çalışmalar başarılı olurken diğer bir kısım çalışmalar istenilen sonucu vermez ve bazı doğal güzelliklerimiz yeteri kadar değer görmez ve o haliyle kalır. Bu makalede siz değerli okurlarımıza ülkemizde yeteri kadar değer görmeyen 10 yer hakkında bilgi vereceğiz. Değerli bir okurumuzdan gelen yazıyı gelin birlikte okuyalım.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Ülkemizde Değer Görmeyen 10 Yer

Ülkemizde yeterince değer görmeyen pek çok yer bulunur. Mutlaka bir yer keşfedip “Mükemmel bir yer burası ancak niye kimse bilmiyor? ” dediğinizi tahmin eder gibiyim. Örnek vermek gerekirse 2 yıl önce Fethiye’de bulunan “Saklıkent” adıyla bir yer keşfettim. Belki de hayatımda gördüğüm çok güzel birkaç yerden bir tanesidir. Şelalesiyle ve değişik ağaç türleriyle gerçekten keşfedilmesi gerek bir yer. Telaş yapmanıza gerek yok “Niye Keşfedemedim bugüne kadar” diyerek. Çünkü burası ülkemizde bile 2-3 sene önce keşfedilmiş.

Fethiye Saklıkent

Saklıkent’e gittiğinizde sular içerisinde yürürken bazı noktalarda su derinliğine dikkat etmelisiniz özellikle çocuklarınızla geziyorken çünkü güvenlik önlemleri henüz tam olarak alınmamış. Demek istediğim şudur ki yeterince değer verilmeyen pek çok yerimiz var. Maddeler halinde 10 örnek vermek isterim:

Kızılkeçili Köyü

Altınoluk ve Akçay gibi çok hareketli tatil beldelerinin hemen yanı başında yer alan Kızılkeçili Köyü, Kazdağları içerisinde yer alan sayılı köylerden bir tanesidir. Hem denize olan yakınlığı hem de doğal hayatın merkezinde yer alması sebebiyle dikkat çekici bir köy olan Kızılkeçili Köyü ziyaretçileri için keyifli bir tatil sunmaktadır. Aynı zamanda otelimizde Kızılkeçili Köyü içerisinde yer alan tek butik ve 2 yıldızlı oteldir.

Kazdağı Milli Parkı

Yüzlerce endemik bitki türüne ev sahipliği yapan Kazdağı Milli Parkı, Türkiye’nin en yoğun oksijen oranı ile bilinir. Astım, bronşit ve KOAH gibi rahatsızlıkları olanların çok iyi bildiği Kazdağları, sağlık açısından tavsiye edilen bir dağ olma özelliğine de sahiptir.

Hasanboğuldu Göleti – Sütüven Şelalesi

Hasanboğuldu büyük bir aşk hikayesi olarak biliniyor Kazdağları bölgesinde. Daha detaylı olarak hikayeye göz atmak isterseniz; Hasan Boğuldu’nun Hikayesi ve Efsanesi başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

4) Divriği Ulu Camî ve Darüşşifası
5) Hattuşaş Tarihi Kenti
6) Nemrut Dağı
7) Safranbolu
8) Bergama Tarihi Alanları
9) Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri
10) Edirne Selimiye Camî ve Külliyesi

Bu Güzel Yerler Niye Değer Görmüyor?

Bu zenginliklerimizin yeteri kadar değer görmemesini birçok nedene bağlayabiliriz. Örneğin Tunceli’de yer alan Munzur Vadisi doğal güzellikleriyle adeta bir şaheser olarak yaratılmış. Yeterince değer görmemesini teröre bağlayabiliriz. Ayrıca tanıtım eksikliği de büyük bir nedendir.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
02 Mayıs 2017 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Fethiye Saklıkent, Fethiye, Saklıkent

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?