Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Oksijenin Sağlığa Faydaları

Oksijenin Sağlığa Faydaları

Oksijen tedavisi birçok doktor tarafından tavsiye edilir. Kazdağları Türkiye’nin en yoğun oksijen oranıyla bilinir. Otelimiz, Kazdağları eteğindedir.
Oksijenin Sağlığa Faydaları

Kaliteli, huzurlu ve güzel bir yaşam için sağlığın en iyi şekilde korunması gerekir. Çocukluk dönemlerinden itibaren sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve stressiz yaşam öğütlenirken, tüm bunların ortak hedefi olarak da hem fiziki, hem de psikolojik sağlamlık öne çıkar. İster genç yaşlarda olunsun, ister orta yaşlarda ya da yaşı geçkin dönemlerde bulunulsun muhakkak dengeli beslenmekten ve temiz hava almaktan vazgeçilmemelidir. Bu şekilde hastalıklardan uzak, sorunlardan izole bir hayat sürülebilir. İşte bütün bu konularda dikkat çeken bir unsur olarak temiz hava almak, bol oksijenli havaları solumak ayrı bir öneme sahiptir. Bunun içindir ki insanlar kapalı ya da havasız yerlerde olmaktan ziyade daha doğal ve daha havadar alanlarda bulunmayı tercih ederler. Çünkü oksijenin sağlığa faydaları son derece fazladır.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Neden Oksijen Almak Gerekir?

Uzmanlara göre büyük şehirlerdeki havaların çok temiz olmadığı, özellikle de oksijen oranlarının %18 – %19 seviyelerine kadar düştüğü açık bir gerçektir. Ancak doğal ortamlara gidildiği vakit bu oranların %21 seviyelerine geldiği bilinmektedir. Hafıza zayıflığı, beyin hasarları gibi problemlerin çoğunun oksijen eksikliğinden kaynaklandığı bilindiği için temiz hava almak herkes için gereklidir.

Havasız Ortamlar Baş Ağrısı Yapabilir

Örneğin kapalı ya da havasız bir ortamda uzun süre bulunduktan sonra hissedilen baş ağrısı ve benzer durumlar tam anlamı ile oksijen eksikliğinden kaynaklanır. Okullardaki dersliklerin havalandırılması, iş yerlerindeki ofislerin havadar tutulması hep bu tür sıkıntıların oluşmasını önlemek içindir.

İnsanlar nefes aldığında akciğerlere de hava dolmaktadır. Havanın içindeki oksijen kanı da temizler. Nefes verme esnasında kanda bulunan kirli gazların dışarı atılması, karbondioksit salınımı sağlanır. Vücut çok daha sağlıklı, çok daha dinamik bir hale gelir.

Temiz Hava Şart!

Temiz hava olarak nitelendirilen kavram, aslında oksijen oranı yüksek olan havadır. Halsizlik oluşmaması, canlılık halinin devamı, vücut direncinin artması, beynin düzgün çalışması, organların zarar görmemesi gibi sebeplerden dolayı temiz havada bulunmak gerekir. Doğal alanlara çıkmak, dağlık arazilerde zaman geçirmek, kırlarda dolaşmak ya da şehirden uzak alanlarda tatil yapmak tam da bu amaçlar için idealdir.

Bazı rahatsızlıkların doğrudan solunum sistemi ile ilgili olduğu da su götürmez bir gerçektir. Yani insanlar muhakkak solunum sistemlerine, dolayısı ile de ciğerlere ve iç organlarına bakmalıdırlar. Bu da temiz hava alarak olur. İster yaz tatili olsun, ister farklı zamanlarda olsun şehirden kaçıp doğal alanlara gelmek tam de bu noktada gereklilik oluşturur. İşte bu nedenle de temiz hava almak için en iyi tesisler, en kaliteli ortamlardan yararlanılması istenir.

Türkiye’nin En Temiz Havası Kazdağları’nda!

Ülkemiz bu konuda son derece ilgi çekici bir coğrafyayı oluşturmaktadır. Dünyanın en temiz ikinci havası olarak nitelendirilen Kazdağları da Balıkesir ilimiz sınırları dahilinde bulunur. Bu coğrafya ve bölgede isteyen herkesin sağlığını koruyup en güzel zamanları geçirebileceği tesisler de kendini göstermektedir.

İda Natura Otel’de Kazdağları Havasına Doyacaksınız

Otelimiz Edremit, Kızılkeçili Köyü’nde yani Kazdağları eteklerinde yer almaktadır. Öyle ki fotoğraflarımızdan da otelimizin etrafındaki muazzam yeşilliği görebilirsiniz.

Hem deniz manzarası hem de muhteşem Kazdağları manzarasıyla sizleri bu güzel ortamda sağlık bulmaya davet ediyoruz. Detaylı bilgi için bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
02 Ekim 2017 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: oksijen oranı, Türkiye oksijen, Kazdağları oksijen

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?