Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Midilli Turu - Midilli Adası Tatili

Midilli Turu - Midilli Adası Tatili

Midilli turu ile siz de Midilli Adası’nda güzel bir tatile ne dersiniz? İstediğiniz zaman otelimizden Midilli Turları düzenlenmektedir.
Midilli Turu - Midilli Adası Tatili

İda Dağı Homeros’un İlyadası yani Kaz Dağı Yunan mitolojisinin beşiğidir. Baş Tanrı Zeus ile birlikte on iki tanrının evidir. Midilli Adası bize ne kadar yakında olsa da Yunanistan sınırlarındadır. Ancak, bölgemizi konu alan birçok Yunan mitolojisinde de yer alır.

Midilli (Mittilini) Adası’na gitmek isteyen misafirlerimiz bir hafta önceden pasaport ve kimlikleriyle birlikte kapı vizesi almak zorundadır (Yeşil pasaport hariç). Misafirlerimiz bu isteklerini bizlere ilettikten sonra detaylı olarak kendilerine yardımcı olmaktayız.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Midilli Turu Başlıyor!

Midilli turumuz, Ayvalık Limanı’dan gemiye binmeyle başlar. Etrafınıza baktığınızda, Edremit veya Ayvalık pazarından alışverişten dönen kırık Türkçesi olan Yunanlılara rastlayabilirsiniz. Birçok Yunan hala günü birlik de olsa bölgemizi gezmeye hatta ve hatta sadece alışveriş yapmaya geliyor. Bir saatlik vapur yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na yanaşıyoruz söylemeden geçmeyelim gemideki fiyatlar Euro cinsinden olduğu için biraz pahalıdır.

Midilli Adası uzun yıllar Osmanlı hükümdarlığında kaldığı için ilk Osmanlı Bankası Ottoman’ı hala Midilli Adası’nda görebilirsiniz.

Midilli Otobüs Turu

Tur otobüsleriyle midilli gezimiz başlıyor….

Midilli Tarihi Hamam

Midilli Adası’nın meşhur Kafesi Panellinon’un taş binasında mübadele fotoğraflarıyla donatılmış olduğunu görüyoruz. Osmanlı Çarşısı’na hediyelik eşyaların satıldığı mağazaları geziyoruz. Metropol Kilisesi (17. yüzyıl) ile başlayan caddede 1825’ten kalma Yeni Camii ve Osmanlı Hamamı’nı da ziyaret ederek devam ediyoruz. Yeni Cami bakımsız ve kapalı olarak masum bir şekilde sizi seyrediyor. Mübadele sonrasında adada neredeyse hiç Müslümanın kalmadığını da eklemek isteriz.

Midilli Yeni Camii

Midilli Adası’nın En Yüksek Dağı: Olympos

Midilli’nin en yüksek dağı Olympos’un eteklerinde 455 metre yükseklikte yer alan Agiasos dağ köyüne gidiyoruz. Antik limanda Mübadele Anıtı’nı gördükten sonra gezintiye devam ediyoruz.

Meryem Ana Kilisesi

Barbaros Hayrettin Paşa’nın memleketi Gera Körfezi’nden geçerek adanın en geleneksel köylerinden Agiasos‘a varıyoruz. Köye özgü ahşap oyma seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşıyı gezerek Ortodoks aleminin en önemli kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi ve Agiasos Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Sarlıca Palas Otel

Osmanlı döneminden kalan termal otel Sarlıca Palas Otel‘i gördükten sonra NEDEN diye sorabilirsiniz. Bakımsız, kullanılmaz ve perişan durumda çünkü. Manda yoğurdu ile meşhur Mandamados’a geliyoruz.

Midilli Osmanlıdan kalan termal otel

Tüm inananlar için mucizeler yarattığına inanılan Baş Melek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni ziyaret edip manastırın bahçesinde ballı yoğurt ve lokmanın tadına bakıyoruz.

Midilli Molyvos Kalesi

Midilli Adası Molyvos Kalesi

UNESCO korumasında olan Türkiye’den bakıldığında ışıkları görünen Molyvos’a geliyoruz. 1462’de Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen adanın en büyük ikinci kalesi Molyvos Kalesi. taş kaldırımlı sokaklar ve cumbalı evleri görerek Osmanlı Çeşmesi ve Camiine doğru geliyoruz.

Midilli Petra Kaleden manzara

Molyvos evlerini ve kaleyi fotoğraflayıp uzun bir sahil kenarındaki Asos Babakale karşısında bulunan Petra’ya geliyoruz. PETRA Yunanca’da “kaya” anlamına gelir. Bu küçük turizm kasabasında 114 basamakla çıkılan kaya üzerindeki kalenin eşsiz manzarasını seyrediyoruz…

Midilli Petra

Midilli Turu İşlemlerini Otelimiz Gerçekleştiriyor

Avrupa’dan çok turist alan Midilli Adası, biz Türklerin de gözünden kaçmıyor. O nedenle Kazdağları’na tatile gelen misafirlerimize bir gece iki gün Midilli turu öneriyoruz. Eğer isterlerse bütün işlemlerini İda Natura Otel tarafından tamamlandıktan sonra, Ayvalık Limanı’ndan vapura binerek denizi seyredip kahve içebilirler.

Midilli Adası tatili işte bu şekilde gerçekleşiyor. Siz de Kazdağları tatili sonrasında ufak bir Midilli Turu düşünüyorsanız, hiç beklemeyin. Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizleri daha detaylı olarak bilgilendirmekten keyif duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
31 Mayıs 2017 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Meryem Ana Kilisesi, Osmanlı, Yunan Mitolojisi, Olympos, Kilise, Manastır

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?