Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Kazdağları Orta Doğu’ya Açılıyor

Kazdağları Orta Doğu’ya Açılıyor

Kazdağları Türkiye’nin turizm merkezi olmaya aday! Orta Doğu ülkelerinden turizm acenteleri Kazdağları bölgesini gezdiler.
Kazdağları Orta Doğu’ya Açılıyor

Kazdağları Türkiye`nin turizm merkezi olmaya aday! Orta Doğu ülkelerinden turizm acenteleri Kazdağları bölgesini gezdiler. Kazdağları otelleri hakkında değerlendirmeler yapan acente yetkilileri bölgemizi bir hayli beğendiklerini ve özellikle de otelimizdeki bungalov evlerinin ve tuz odasının ne kadar değerli olduğunu belirttiler.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağları otelleri gezisi yapan Orta Doğulu turizm acenteleri bölgemizde bir hayli ses getirdi. Körfez’de Olay gazetesinden Ceren Yıldırım’ın kaleme aldığı haberi bir alt kısımda sizlerle paylaşıyoruz.

Edremit Körfezi’nde turizm alanında güzel gelişmelerin olduğunu görmek mutluluk verici. Teşekkürler OTSAD ve EKTİD

EDREMİT KÖRFEZİ ORTADOĞU TURİZMİNE AÇILIYOR

İstanbul’da Ortadoğu pazarına çalışan ve özellikle Bahreyn, Kuveyt, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan gibi 7 Körfez ülkesinden, Türkiye’ye turist çekerek ülkemizdeki turizm potansiyelinin yüzde 70’ini karşılayan Turizm Acente Temsilcileri, Arap turistleri Körfez bölgesine çekebilmek için, Edremit’e gelerek, Kazdağları ve Körfez bölgesinde incelemelerde bulundular.

Orta Doğu Kafilesi İle Kahvaltı

Ortadoğu Turizm Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, TÜRSAB Çanakkale ve Edremit Körfezi Bölgesel Yürütme Kurulu üyesi ve Kazdağı Turizm Seyahat Acentası Sahibi Nevzat Ergün, Edremit Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkan ve üyelerinin katıldığı Körfez gezisi ilk olarak tamamı organik ürünlerden oluşan kahvaltı ile başladı.

Arap Gazetecilere Kazdağları Anlatıldı

Kahvaltıda, OTSAD üyesi Acenta Yetkilileri ve 3 Arap gazeteciye bölge hakkında geniş bilgilendirmede bulunuldu. Kahvaltı sonrası Heyete Edremit, Akçay ve Altınoluk’taki otel, motel, restoran ve kafeteryalar ile tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri gezdirildi.

Turizm acentacıları ve Arap heyetine eşlik eden EKTİD Başkanı Yahya Yavuz ve yönetim Kurulu üyeleri Ali Canlı ve Naciye Nacarkahya ile birlikte Güre’deki Adrina otele geçilerek, burada yapılan toplantıda Kazdağları ve Edremit’in turizm değerleri tanıtılarak geniş bilgiler verildi.

Arap Turizmciler Kazdağları İda Natura Otelde

OTSAD Başkanı ve TURSAB Başkan Adayı Hüseyin Kırk yaptığı açıklamada “Ortadoğu’lu turistleri Balıkesir ve Kazdağları bölgesine getirmek istiyoruz. Bu konuda ilk çalışmamızı başlattık, bundan sonraki süreçte bu konuda çalışmalarımız devam edecek” dedi. Toplantıda konuşan OTSAD Bölge Temsilcisi Önder Arslan “Uzun yıllardır Bölgemize yurt dışından gelen turistlerin sayısı istediğimiz gibi olmadığından Kazdağları ve körfez bölgesine özellikle ARAP turistleri getirmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bunun istek ve heyecanını bütün yatırımcı ve turizmci arkadaşlarımızda gördük. Yerel yöneticiler ve mülki idarecilerden de zaman içerisinde isteklerimiz olacaktır” dedi.

Edremit Körfezi Orta Doğu Turizmine Açılıyor

Çanakkale ve Edremit Körfezi

Konuyla ilgili açıklamalar da bulunan TÜRSAB Çanakkale ve Edremit körfezi Bölgesel Yürütme Kurulu üyesi ve Kazdağı Turizm Seyahat Acentası Sahibi Nevzat Ergün “Ülkemize yılda 1 milyon turist geliyorsa bunun 750 binini getiren seyahat acentası arkadaşlarımız ile, Kuveyt ve Suudi Arabistan’dan gelen 3 gazeteci arkadaşımız 3 günlük program kapsamında bölgemize geldiler. Bu arkadaşlarımız Türkiye’nin Trabzon, Kocaeli, Adapazarı, Düzce ve Bursa gibi bu bölgelerine Arap turistleri getiren kişiler. Şimdi yeni destinasyon arayışı için Körfezimize geldiler. Amacımız, Kazdağları destinasyonunu Ortadoğu pazarına açabilmek. Bu 3 günlük program kapsamında, hem Kazdağları’nın uzandığı Çanakkale tarafı hem de Edremit, Akçay ve Altınoluk’ta incelemelerde bulundular. Otel, restoran ve kafeteryalarımız ve bölgenin değerlerini kendilerine gösterdik. Aralık ayında tekrar bahsi geçen ülkelerden 40 kişilik yeni bir grup gelecek. Bu gelecek ekibi Balıkesir’in diğer termal bölgeleri olan Pamukçu, Sındırgı, Gönen, Ayvalık gibi Balıkesir’in termal ve doğal zenginliklerinin olduğu inceleme gezisi de düzenleyeceğiz. Oradaki seyahat acentaları ve turist operatörlerine bölgeyi tekrar gezdireceğiz. Trabzon ve Bursa, Kocaeli ve İstanbul bölgesindeki Ortadoğulu turistleri Kazdağları bölgesine çekmeye çalışacağız” dedi.
Adrina’daki toplantıdan sonra EKTİD Yönetim Kurulu üyesi Ali Canlı’ya ait Kızılkeçili’deki İda Natura Otel’e giden heyet, burada bahçedeki bungalov tarzı evler ile özellikle tuz odasına büyük ilgi gösterdiler.

Haber ve Fotoğraflar: K.Ceren YILDIRIM

Kim, Ne Zaman Yazmış?
14 Ekim 2017 | Otelimiz, Basında Biz kategorilerinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: EKTİD, OTSAD, Körfezde Olay, TÜRSAB, Çanakkale, Edremit, Edremit Körfezi

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?