Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Kazdağı Milli Parkı

Kazdağı Milli Parkı

Kazdağı Milli Parkı, Kazdağları bölgesindeki en önemli doğal güzelliktir. Kaz Dağları Milli Parkı turları için Kazdağı Natura Otel ile görüşebilirsiniz.
Kazdağı Milli Parkı

Balıkesir’in Edremit ilçesi, dünyanın her yanından gelen turistlere ev sahipliği yapan birbirinden farklı güzelliklere, doğal alanlara ve milli parklara sahiptir. Özellikle de Kazdağları, gerek doğal yapısı, gerek bol oksijenli atmosferi, gerek ise tarihi önemi ile çok farklı bir çekim gücüne sahiptir. Kazdağı Natura Otel’de konaklayarak Kazdağları’na çok yakın bir mevkide tatil fırsatını yakalayabilir, en tatlı tatil anılarını burada biriktirebilirsiniz. Özellikle de Kazdağları Milli Parkı mutlaka görülmesi gereken enfes bir yeri oluşturduğu için yerli ve yabancı tüm konuklar bu bölgeyi görmek isteyecektir.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Milli Park

Batı yönünde Dede Dağı, orta kısımlarda Kazdağı, doğu yönünde ise Eybek Dağı ile vücut bulan Kazdağı Milli Parkı, kuzeydoğu yönünde ise Gürgen, Kocakatran ve Susuz dağlarına sahiptir. Aynı zamanda 1774 metrelik zirvesi ile Biga Yarımadası’nın en yüksek noktası da buradadır. Toplamda 21.450 hektarlık bu geniş coğrafya, 1993 yılında Bakanlar Kurulu tarafından milli park olarak ilan edilmiştir.

Sütüven Şelalesi

Şelale ve su kaynakları ile öne çıkan Kazdağları, mitolojik isim olarak da “bin pınarlı ida” şeklinde anılmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere doğal su kaynakları yönünden çok zengin olan bu bölge tarih boyunca bu yönü ile dikkat çekmiştir. Kazdağları Milli Parkı civarında Sütüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti bulunmaktadır.

Milli Parkta Bitki Örtüsü

Bitki örtüsü yönünden çok fazla çeşitlilik arz eden milli park, yeşilin pek çok tonunu kendi içinde barındırmaktadır. Hem hayvan, hem de bitki olarak çok farklı canlılar bu bölgede yaşamlarını sıkıntısız bir şekilde sürdürürler. Öyle ki, günümüze kadar 800 bitki taksonu bu bölgede tespit edilip araştırılmıştır. Elbette ki keşfedilmeyen, ortaya çıkarılmayan bitki taksonları da vardır ve söz konusu sayının 1000 civarına çıkacağı tahmin edilmektedir.

Kazdağları Milli Parkı – Tur Rehberliği

Kazdağları Milli Parkı kusursuz bir şekilde korunmaktadır. Bölgeye girmek isteyen kişi ya da grupların etkinlik izni almaları şarttır. Bunun için doldurulan özel bir form ile izin alınması sağlanır. Giriş noktalarından bölgeye girilebilmekte, doğal yaşama en ufak bir zarar verilmeden geziler tamamlanmaktadır. Üstelik milli park içinde kılavuz olmadan dolaşmak da söz konusu değildir. Coğrafyanın geniş olması ve birbirinden farklı hayvan ile bitki popülasyonlarının burada yaşaması kılavuz ihtiyacını doğurmuştur. Bunun yanı sıra Kazdağı Natura Otel bünyesinde Kazdağı turları da düzenlenmektedir.

Kazdağı Natura Farkıyla Kazdağları Milli Parkı

Çok sıkı korunan ve dünyanın en temiz havalarından birine sahip olan Kazdağları Milli Parkı için şimdi siz de bölgede en kaliteli noktalarda konaklayabilir, hatta bu güzellikleri Kazdağı / İda Natura Otel farkıyla yaşayabilirsiniz. Birbirinden güzel imkanlar, doğal yaşam ve milli parka yakın konum gibi özellikleri ile bütün tesisler son derece ilginizi çekecektir.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
05 Mayıs 2017 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Milli Park Konaklama, Milli Park

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?