Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Gemi Turları Nasıl Yapılır?

Gemi Turları Nasıl Yapılır?

Gemi turları ile siz de tüm dünyayı gezebilirsiniz. Gemi turları nasıl yapılır, gemi turlarında nelere ihtiyaç duyulur gelin birlikte inceleyelim.
Gemi Turları Nasıl Yapılır?

Her sabah kalktığınız zaman başka bir limanda uyanma fikri kulağa oldukça güzel gelir. Üstelik yol yorgunluğu veya jetlag olmadan bunu yapmak, gemi turlarıyla oldukça güvenli bir şekilde mümkün. Gemi turlarında, önemli olan birkaç noktayı önceden uygun bir şekilde planlamanız çok önemlidir.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

İdeal Gemi Turları Nasıl Yapılır?

Eğer gemi turu yapmayı planlıyorsanız minimum bir haftalık süre, sizin o tatilden verim almanızı sağlayacaktır. Gemi turlarında bir ülkeye gitmektense birden fazla ülkeye gitmeniz sizin açınızdan daha olumlu olacaktır. İstediğiniz ülkeler için seyahate çıkmak ise, vizelere bağlı olabiliyor. Tavsiye edilen ise en az iki ay öncesinden işlemlere başlanmasıdır. Örneğin, bazı ülkeler ‘multiple vize’ isteyebiliyor, bu vize şekli ‘çoklu giriş çıkış’ olanağı sağlamaktadır.

Bir diğer önemli noktalardan biri ise, hangi limanlarda kaç gün veya kaç saat kalacağınızdır. Tatil programınızda önceden bu bilgilere hakim olmanız oldukça önemli olacaktır. Böylece hangi ekstra turlara katılmak isteyeceğinizi planlayabilirsiniz.

Gemide kalacağınız yeri seçerken tercihiniz, balkonlu bir odadan yana mı yoksa geminin sağ bölümünden bir odadan yana mı olacaktır? Geminin sağ tarafında, yanaşacağınız limanı görmek açısından tercih etmeniz gereken odalar bulunur. Genelde tercih edilen odalar, geminin orta kısımlarından olmaktadır.

Gemi Turunda İhtiyacınız Olabilecek Bazı Bilgiler

Planladığınız gemi tatiline çıkarken ve çıktığınız zaman bu bilgileri bilmeniz yararlı olacaktır. Genellikle gemilerde para birimi Euro’dur. Sigara içilmesi için kişilere ayrılan özel bölümler bulunmaktadır. Evcil hayvanlara izin verilmemektedir. Geminin limandan kalkışından en az üç saat önce evraklarınızla limanda hazır bulunmanız tavsiye edilmektedir ve evraklarınızı bagajınızda bulundurmamanız önemli bir noktadır.

Ilıman bir ülkeye gitseniz bile, gemiler haşere vb. ürememesi açısından yirmi iki derecenin altında soğuk tutulduğu için yanınızda kalın bir şeyler bulundurmanız bir diğer önemli nokta olacaktır. Bunları önceden bilmeniz ve acentanızdan detaylı tatil programınızı öğrenmeniz doğrultusunda ise keyifli bir mavi yolculuk sizi bekliyor olacaktır.

Yolunuz bir gün Kazdağları otelleri bölgesine düşerse, misafirimiz olmaktan çekinmeyin. En azından bir kahvemizi içmeniz için de sizleri otelimize bekleriz. Böylelikle gerçek bir tatil ve dağın eteğinde bol oksijenli bir yaşam nasıl olur canlı canlı görmenizi isiteriz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
13 Haziran 2017 | Genel kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Gemi Turu, Yurtdışı Gezileri, Gemi Odaları

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?